[Парафія Пресвятої Трійці с. Велика Вільшаниця ]
Головна » Архів матеріалів

Господи, навчи мене
творити волю Твою, бо Ти єси Бог мій (Пс. 143, 10).

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сімнадцятого лютого цього року сповнюється 125-ліття з дня народження патріарха Йосифа Сліпого – ісповідника віри та довголітнього предстоятеля нашої Церкви. Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви доручив усім вірним упродовж цього року вшанувати його пам’ять і молитися за його прославлення тут, на землі, серед лику блаженних і святих.

Життя патріарха Йосифа проминуло у вирі складних і драматичних подій ХХ століття. Він, як ніхто інший, досвідчив чи не всі  тягарі та страждання того історичного періоду. Його життєвий шлях пролягав на тлі революцій і двох світових воєн, розвалу імперій і постійної зміни державних кордонів, він перейш ... Читати далі »

Переглядів: 1157 | Додав: ostin | Дата: 16.02.2017 | Коментарі (2)

Ісус Христос не тільки встановив Таїнство Сповіді (Покаяння), а Він його нам подарував. Це Таїнство є першим подарунком воскреслого Христа. У Євангелії від Івана ми знаходимо чудове Його звернення після воскресіння до апостолів: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються». А вже вибір залишається за людиною, чи вона прийме цей подарунок Христа.
 
Сказав владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, 13 жовтня 2016 року в програмі «ВІДКРИТА ЦЕРКВА. ДІАЛОГИ» на «Живому ТБ».
 
На думку єпископа, Сповідь не завжди виглядала так, як тепер: «Гадаю, Сповідь належить до тих Святих Таїнств, яке пережило найбільшу еволюцію в історії богослов’я». Бо на початках християнства була Сповідь-екскомуніка: якщо хтось згрішив, то його виключали із спільноти. І лише після певного часу покути таку особу знову приймали в лоно Церкви. Пізніше в Єв ... Читати далі »

Переглядів: 543 | Додав: ostin | Дата: 19.10.2016 | Коментарі (0)

16 жовтня 2016 року Львівська Духовна Семінарія Святого Духа відсвяткувала десятиліття перенесення семінарії із смт. Рудно до Львова (вул. Хуторівка, 35).
 
З нагоди святкування Божественну Літургію очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у співслужінні із єпископами (зокрема, присутніми були Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, Преосвященний владика Венедикт та Преосвященний владика Володимир, Єпископи-помічники Львівської архиєпархії), викладачами семінарії та запрошеними ієреями. Присутніми на святкуванні були колишні ректори та віце-ректори семінарії, представники влади, доброчинці та гості.
 
Піля Божественної Літургії у конференц-залі семінарії відбулася урочиста академія, присвячена історії Ль ... Читати далі »

Переглядів: 665 | Додав: ostin | Дата: 19.10.2016 | Коментарі (0)

Відредаговану версію концепції проекту пам'ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові та реконструкції площі Святого Юра опублікували в мережі Інтернет
 
Переглядів: 617 | Додав: ostin | Дата: 03.05.2015 | Коментарі (0)

Високопреосвященним і Преосвященним Архиєпископам та Митрополитам,
боголюбивим єпископам, всечесному духовенству, преподобному монашеству,
возлюбленим братам і сестрам, в Україні та на поселеннях у світі сущим

Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість, 
що буде радістю всього народу: 
сьогодні народився вам у місті Давидовім 
Спаситель – Христос Господь 
(Лк 2, 10–11).

Христос народився! 

Цими словами благовісника з небес Христова Церква звіщає спасенну новину. Сьогодні нам народився Спаситель: Господь на землю зійшов і явився в людському тілі у місті Вифлеємі. Радіє цього дня небо і земля, радіє весь людський рід тим, що на ... Читати далі »

Переглядів: 622 | Додав: ostin | Дата: 21.12.2014 | Коментарі (0)

17 листопада у Великій сесійній залі Львівської міської ради (пл. Ринок, 1) о 16.00 год. відбудеться зустріч студентів із Високопреосвященним владикою Ігорем, Архиєпископом і Митрополитом Львівським. На святкування організатори запрошують усю студентську молодь міста.

"Тепла зустріч із Митрополитом" – така тема цьогорічної зустрічі, яка має на меті закликати та надихнути до живого спілкування студентську молодь і духовенство. Під час зустрічі обговорюватимуть соціальні питання, проблеми дошлюбної чистоти, корупції та ситуації в Україні і інші актуальні для студентів теми.

Організовує захід центр студентського капеланства УГКЦ спільно з Управлінням внутрішньої політики Львівської міської ради та громадськими організаціями і об’єднаннями.

"Цього року у День студента маємо намір запропонувати іншу ... Читати далі »

Переглядів: 575 | Додав: ostin | Дата: 15.11.2014 | Коментарі (0)

У проекті «Кобзар єднає» Блаженніший Любомир розповів, що малим хлопцем часто хворів і за той час вчив вірші Шевченка. А коли був молодим парохом, духівником Українського народного союзу, у так званій Союзівці (Америка), то завжди з громадою старалися організувати Шевченківський концерт у березні.

«Ціла громада була згуртувана навколо Шевченка. Біблія і Шевченко допомагали й були основою національної, релігійної ідентичності. І для свідомих людей не може бути сумніву в побожності Шевченка, – розповів колишній Глава УГКЦ.

Переглядів: 608 | Додав: ostin | Дата: 15.07.2014 | Коментарі (0)

Високопреосвященні та Преосвященні Владики!
Всесвітліші, високопреподобні та всечесні отці!
Дорогі в Христі брати і сестри!

Свято Соборності України – це святкування відвічного прагнення єдиного українського народу, який був розшматований різними імперіями, щоб його єдність була втілена й захищена в єдиній незалежній Українській державі.

Соборність держави віддзеркалює соборність душі українського народу – культурну, цівілізаційну та духовну єдність спадкоємців давньоруської Київської держави. Ця єдність, що була преображена та утверджена 1025 років тому Хрещенням рівноапостольного князя Володимира, надала духовному началу українського народу виразно європейську ідентичність.

Ця самобутність була висловлена в духовному подвигові перших давньоруських мучеників Бориса і Гліба, які ціною власного життя запечатали християнське відречення від насильства, вчиненого їхнім б ... Читати далі »
Переглядів: 680 | Додав: ostin | Дата: 21.01.2014 | Коментарі (0)

Дорогі брати і сестри!

Ми, український народ, громадяни, які належать до різних конфесій, святкуємо пам’ять дарування нам світла єдиної Христової віри. Цим відзначенням вшановуємо великі Божі діла, які сталися на нашій землі 1025 років тому. Тоді за сприяння святого рівноапостольного князя Володимира у водах Дніпра-Славутича охрестилися наші предки. Діянням благодаті Святого Духа, котрий «ширяв над водами», Бог-Отець усиновив український народ, назвав його своїм «сином улюбленим» і повів у майбутнє, як колись провадив Божий народ Старого Завіту до Обіцяної землі.

Історія Русі-України вчить нас, що саме український народ є тим новим Христовим людом, який зродився у хрещальних водах Дніпра. Це про нас молився в день Хрещення киян, час Нового Сотворення цього народу, князь Володимир, кажучи: «Христе-Боже, що сотворив небо і землю! Споглянь на ... Читати далі »
Переглядів: 653 | Додав: ostin | Дата: 23.07.2013 | Коментарі (0)

17-18 серпня 2013 року під час святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі відбудеться освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

4 червня в Києві на прес-конференції, присвяченій темі освячення Собору, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив, що ця подія є дуже важливою для всієї Церкви, оскільки Патріарший собор – головний храм Української Греко-Католицької Церкви, яка присутня на всіх континентах світу.

«Патріарший собор є знаком єдності нашої Церкви, – сказав Предстоятель УГКЦ, – Церкви, яка справді збирає розсіяних вірних греко-католиків на різних континентах і тих, що живуть в Україні. До дня освячення Собору будуть завершені основні частини інтер’єру храму, котрі, за літургійними приписами, необхідні для освячення. Першого грудня закінчиться конкурс н ... Читати далі »
Переглядів: 694 | Додав: ostin | Дата: 10.07.2013 | Коментарі (0)

1 2 »