[Парафія Пресвятої Трійці с. Велика Вільшаниця ]
Головна » 2013 » Квітень » 10 » ХРЕСТ – Чому, для чого, навіщо? а може ЯК?
20:09
ХРЕСТ – Чому, для чого, навіщо? а може ЯК?
Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною Марка 8:34-9:1

Довіра – це основа взаємовідносин між людьми, які добре живуть у теперішньому часі та планують спільне майбутнє. Без взаємної довіри не існує довготривалих відносин.
У цю неділю особливого почитання Хреста свята Церква нас закликає звернути особливу увагу на наше життя, а особливо на не невід’ємну його сторону -  терпіння, які ми алегорично називаємо Хрест нашого життя. Саме цей хрест є у кожної людини на цій землі і саме цей хрест є дорогою нашого спасіння.У часі Великого посту ми  дивимось на хрест Ісуса і пригадуємо свій особистий хрест життя. Не вартує звертати увагу який він, порівнюючи його із іншими хрестами, із життям інших людей. Основним запитанням є: як ми його несемо?
Несемо хрест життя з довірою до Христа чи без Нього? 

Якщо з довірою, то у нас не будуть мучити запитання, яким на цій землі немає відповіді. До прикладу: навіщо, за що, для чого і т.п.  Адже довіра не вимагає пояснення, доказу і чи чогось подібного. Довіра потребує лише відкритості , прийняття і виконання. Тут є і весь секрет глибокого спокою в часі страждань Христа -  довіряв Отцеві. Не залишився посоромленим.

Велика біда, коли немає довіри, а є сумнів, підозра, які в одинокості наших думок часто зводяться до нарікань, журби і безнадії. І тоді дійсно є закрите коло терпінь, адже фізичні терпіння породжують душевні і навпаки… Хрест, якщо несемо правильно, то він тягнеться за нами, а якщо візьмем його не з тієї сторони, то він буде перешкодою для нас. Так хрест нашого життя стає як якір, який гальмує і навіть зупиняє життя.

Як ми несемо хрест нашого життя?

Якщо нас переслідують вевимовні терпіння, то чи не причина в тому, що ми не правильного його несемо? .. волочимо за собою…

Благовіщення і Хрестопоклінна неділя!

Ці два торжества зустрілись разом творячи великий акцент на довір’ї. Богородиця відповіла Богові ТАК, бо довіряла, хоч не розуміючи нічого, що і як з нею має статися. Господь вознагородив її за її цілковиту довіру, яку виявляла ціле життя. Саме вона нас у цю неділю повчає смиренності перед Богом, а не мудрування чи хитрування. Простота і відкритість на Бога полегшують хресний наш путь, творять з нього дорогу нашого спасіння, що увінчується воскресінням, радістю, сповненям обіцянки довір’я!
Переглядів: 415 | Додав: ostin | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: